Gå till innehåll

Distriktsstyrelsen

Här hittar du kontaktuppgifter till både ordinarie styrelseledamöter och adjungerade.

Mattias Jonsson

Ordförande och riksdagsledamot

VU-ledamot

mattias.jonsson@riksdagen.se

070-546 44 49

Amalia Rud Stenlöf

Vice ordförande och riksdagsledamot

VU-ledamot

amalia.rud.stenlof@riksdagen.se

Jonas Attenius

Kommunstyrelsens ordförande

Ledamot i styrelsen och VU

Du når Jonas via hans stadssekreterare Sofia Kodelja på sofia.kodelja@stadshuset.goteborg.se

Kristofer Bergman

Styrelseledamot

kristofer.bergman@hotmail.com

076-148 67 66

Hans Aronsson

Styrelseledamot

hans@hanar.nu

070-531 32 01

My Alnebratt

Styrelseledamot och regionråd

myalnebratt@hotmail.com

076-322 42 52

Claudia Nistor-Pedrini

Styrelseledamot

claudia_pedrini@hotmail.com

076-031 60 39

Johan Büser

Styrelseledamot och riksdagsledamot

johan.buser@riksdagen.se

072-538 42 61

Blerta Hoti

Styrelseledamot och kommunalråd

blerta.hoti@stadshuset.goteborg.se

Jack Rolka

Styrelseledamot

jack.rolka@byggnads.se

073-066 63 06

Dženan Čišija

Styrelseledamot och riksdagsledamot

dzenan.cisija@riksdagen.se

072-145 95 88

Lisa Linde

Styrelseledamot och gruppledare i Socialnämnd Hisingen

elisabet.linde@politiker.goteborg.se

070-778 23 45

Annelie Schagerström

Adjungerad i distriktsstyrelsen som representant för HBT-S

annelie@hbts.se

076-047 79 29

Susanne Sillberg Ligander

Adjungerad i distriktsstyrelsen som representant för S-kvinnor

susannesillbergligander@gmail.com

070-065 07 71

Karin Greenberg Gelotte

greenberg.karin@gmail.com

070-685 07 00

Hilda Andersson

Adjungerad i distriktsstyrelsen som ordförande för SSU

hilda.andersson@ssu.se

Oscar Linde Svedestad

Adjungerad i distriktsstyrelsen som ordförande för GSHF, S-studenter i Göteborg

lsoscar02@gmail.com

070-785 95 19